Butik Otel Mobilyası

Butik Otel Mobilyası

Butik otel mobilyası; müşteri memnuniyeti açısından önem taşıyan mobilya türlerinden biridir. Butik otel; sıklıkla tercih edilen otel türleri arasında yer alır. Çeşitli ülkelerde çokça bulunan butik oteller; Türkiye’de de oldukça yaygındır.

Butik otellerde genel olarak en az 10 en fazla ise 100 oda bulunur. Kalabalık yerlerde tatil yapmaktan hoşlanmayan bireyler tarafından sıkça tercih edilir. Butik oteller genel olarak konak görünümüne sahiptir ve bünyesinde daha az personel barındırır. Otel odası tasarımları ve dekorasyonu kendine özgüdür.

Butik Otellerde Doğru Mobilya Seçiminin Önemi

Butik otellerin dış görüntüsü kadar iç tasarımı da çok önemlidir. Butik otelin en temel amacı kullanıcılarına bir ev ortamı sağlamaktır. Butik otel mobilyası doğru seçimi önem taşır. O nedenle butik otellerde bulunan otel odası mobilyaları sade tonlarda olmalıdır. Seçilen otel mobilyalar arasında kullanılacak renk; koyu bir renk olmamalıdır.

Butik otel odası konseptleri sağlamak amacıyla ağır mobilya kullanımından kaçınılmalıdır. Mobilyalar için açık tonlarda bulunan ahşap renkler tercih edilebilir. Ayrıca açık renklerdeki süslemeler yardımıyla butik otel bir ev ortamına dönüştürülebilir.

Butik Otel Dekorasyonları Nasıl Olmalıdır?

Butik otel denildiği zaman akla ilk olarak dekorasyon konusu gelmektedir. Butik otel dekorasyonlar için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar şu şekilde sıralanabilir:

  • Butik otel oluşturulurken yapılması gereken ilk şey bir stil belirlemektir. Belli bir tarza sahip butik oteller özgün olmaları nedeniyle daha fazla tercih edilir.
  • Butik otel mobilyası için uyumlu renk ve tonları kullanmak otel dekorasyonunu kolaylaştırır.
  • Dış dekorasyona da önem verilmelidir. Dış dekorasyon ve iç dekorasyon birbiriyle uyum içinde olmalıdır.
  • Butik otel dekore edilirken diğer oteller örnek alınabilir. Ancak dekorasyonun diğer butik otellerle aynı olmamasına dikkat edilmelidir.
  • Butik otellerde kullanılacak olan çeşitli aksesuarlar da iç ve dış dekorasyonların düzenlenmesinde yardımcı olacaktır.

Belirtilen bu detaylar göz önünde bulundurulduğunda butik otelleri dekore etmek kolay hale gelmiş olacaktır.

Butik Otel Tipi Oturma Odası

Otel odası planları içinde oturma odasının tasarlanması önem taşır. Butik otellerde desenler ve mobilyalar ön plana çıkarılabilir. Duvarlar için dokulu bir yüzey tercih edildiği takdirde bu yüzey; odaya derinlik katacaktır. Böylece oda daha geniş gözükecektir. Eğer oturma odasında yeteri kadar alan mevcut ise butik otel mobilyası bulunan alanın yanına bir şifonyer yerleştirilebilir.

Butik Otel Tipi Yatak Odası

Butik otel mobilyası içinde yatak odası önem taşır.  Butik otelde yer alan bu oda yeterli genişliğe sahipse otel tipi yatak odası için büyük boyuttaki yataklar tercih edilebilir. Rahat olması da müşteri memnuniyeti açısından önem taşır.

Ayrıca açılıp kapanabilen yatakların butik otellerde kullanılması ile yer tasarrufu sağlanmış olmaktadır. Bu modeldeki yataklar da tercih edilebilir. Yatak odasında kullanılması için işlemeli kumaşlar da tercih edilebilmektedir. Yataklar için ahşap kullanıldığında ise butik otel konseptine daha uygun bir konsept oluşurulur.

Join the conversation

TOP