Çalışma Koltukları

Çalışma koltukları, iş hayatındaki insanların vücut sağlığı açısından önem taşımaktadır. Bu sebeple çalışma koltuğunun doğru seçilmesi oldukça önemlidir. Özellikle masa başı işlerde çalışmakta olan kişilerin daha rahat koltukları tercih etmeleri gerekmektedir. Uzun süre masa başında ve koltukta vakit geçirmek bel ağrısı, sırt ağrısı ve boyun ağrısı gibi problemlerin meydana gelmektedir. Bu sorunu önlemek için en iyi ders çalışma koltuğu seçimi yapmak gerekmektedir. Bu sayede sağlıklı bir şekilde dersten aldığınız verimi en üst düzeye çıkarabilmektesiniz. 

Uzun süre sandalye kullanmak zorunda kalan kişilerin tercih edebileceği birçok profesyonel çalışma koltuğu bulunmaktadır. Bu koltuklar, uzun süre boyunca vücudunuzu korumakta ve ağrı gibi problemlerin meydana gelmesini engellemektedir. Yanlış koltuk tercihi, ilerleyen yaşlarda çok büyük sağlık problemlerine sebep olmaktadır. Şekil bozukluğu ve obezite benzeri sağlık problemleri ile karşı karşıya kalmamak için profesyonel çalışma koltuğu seçmeniz gerekmektedir. Tüm gün vakit geçirilen iş yerlerinde çalışma koltukları konforu büyük önem taşımaktadır. Aksi takdirde belirli bir süre sonra sağlık problemleri ortaya çıkabilmektedir. En iyi çalışma koltuğu en iyi sağlık önlemlerini almış olanıdır.

Çalışma Koltukları Nasıl Olmalı?

Çalışma koltukları sırt, bel, boyun ve kolları desteklemek zorundadır. Peki sağlıklı bir çalışma koltuğu nasıl olmalı? Sağlıklı bir çalışma koltuğunun birçok özelliği bulunmaktadır. Bu özellikler; kişilerin tercihleri doğrultusunda değişebilmelidir. Her şeyden önce bu koltukların ergonomik ve ihtiyaçlar doğrultusunda tercih edilmesi gerekmektedir. Koltuklar, bunların yanı sıra pek çok ekstra özelliğe sahip olabilmektedir. Peki en kaliteli Ofis koltuğu nasıl seçilir? Koltuk seçerken dikkat etmeniz gerkeen birçok nokta bulunmaktadır. Bu noktalar ise şu şekildedir;  

·       Koltuk yüksekliği:

Koltuk yüksekliği ayarlanabilir olması gerekmektedir. Bu sayede masaya göre ayarlayabilir ve rahat bir şekilde oturabilirsiniz.

·       Koltuk genişliği:

Çalışma koltuğunda bulunan genişlik vücut yapınıza uygun olmalıdır. Oturduğunuz anda üst bacağınıza destek sağlamalıdır.

·       Bel ve sırt desteği:

Sırt ve bel desteği sayesinde vücut şeklinizin bozulmasına engel olacaktır. Gün boyunca masa başında geçirdiğiniz uzun süre sonucunda bel ve sırt desteği konforlu olmayan bir çalışma koltuğu sizlere bir süre sonra sağlık problemleri yaşatabilmektedir.

·       Oturum Derinliği:

Bacak boyunuza göre oturum derinliğini ayarlayabilmeniz gerekmektedir. Farklı çalışma pozisyonlarında da rahat ettiren bir özelliktir.

·       Sırt Eğimi:

Sırt eğimi, omurganın doğal şekline dost olan, iş anında rahatça yaslanabilmenizi sağlayabilen bir özelliktir. Sinir oluşumunu en aza indiren bu özellik kan akışını da hızlandırmaktadır.

·       360 Dönebilme Kabiliyeti:

Vücut ile koltuğu hareket ettirmeden rahatça dönebilmeyi sağlayan özelliktir. 360 derece rahat hareket ettirmektedir.

·       Kolçaklar ve kol desteği:

Kolçak ve kol destekleri ayarlanabilir olması destek alınması ve dirseğin boşta kalmaması için önemli bir özelliktir. Vücudun rahat hareket edebilmesini sağlayacak bu özellik bileklerinizde oluşacak baskıyı da azaltmaktadır.

·       Ayak ve tekerlekler;

Sandalyeden düşmek ve benzeri denge kayıpları ofis ortamlarında çok yaşanmaktadır. Bunun çözümü için ayakları dengeli üretilmiş ve iyi dizayn edilmiş çalışma koltukları ekstra fayda sağlayacaktır.

Yukarıdaki özelliklerin hepsini karşılayan bir koltuk sizlere senelerce konforlu ve sıkıntısız vakitler geçirtecektir. Bu özellikler ders çalışma koltuğu gibi uzun süre oturmak için alınacak koltuklarda da gerekmektedir.

İletişim

Join the conversation

TOP