Hastane Mobilyaları Üreticileri

Hastane Mobilyaları

Hastane mobilyaları hastanın sağlığı için önemli olmakla birlikte hastanın yakınlarının, hastanede bulunan doktorların ve sağlık personellerinin konforu için de önem taşır. Hastane yatakları, ameliyathane masaları, muayene masaları, hasta taşıma sedyeleri, hastane dolapları gibi ürünlerden oluşur. Bu ürünlerin her biri tüm hastanelerde bulunması gereken ürünler arasındadır.

Hastaneler hastaların muayene edildiği, her türlü tedavi yöntemlerinin gerçekleştirildiği ve içerisinde birçok sağlık personelini barındıran kuruluşlardır. Hastane mobilyalarının tercih edilmesinde gereken en önemli şart hijyen şartıdır.

Hastane Mobilyaları nın Özellikleri

Yoğun bakım karyolası, tekerlekli sandalyeler ve hastane masaları gibi ürünlerden oluşan hastane mobilyaları ile standart mobilyalar arasında birçok fark vardır. Hastane mobilyaları hastaların hastane sürecini rahat bir şekilde geçirmeleri için tasarlanmıştır ve bu mobilyaların bazı özellikleri vardır. Hastanede bulunması gereken yatakların özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Hastane mobilyalarından biri olan ve iki hareketli hastane karyolası olarak üretilen karyolalar; hastaların ayak ve baş kısmının bükülebilmesini sağlayan karyoladır.
  • Üçlü hareketli hastane karyolaları ise tüm bölgeler için aşağı-yukarı hareketini sağlamaktadır.
  • Dörtlü hareketli hastane yatağı ise genelde yoğun bakımda yatan hastalar için kullanılmaktadır.

Her hasta; her yatağı kullanamaz. Hastane yatakları sağlık sorunlarına göre farklılık gösterir. Ayrıca hastanede yatmakta olan kişiler için de özel olarak tasarlanmış yemek masaları bulunur. Bu masalarla hastanın yeme ihtiyacı kolay bir şekilde karşılanmış olur.

Hastanede Refakatçi Olarak Bulunan Bireyler İçin Tasarlanan Mobilyalar

Hastaların yanında bulunan hasta yakınlarının sağlığı da hasta sağlığı kadar önemlidir. O nedenle pek çok refakatçi koltuğu türü bulunur. Refakatçi koltuklarının genel özellikleri şunlardır:

  • Bu koltuklarda vücut yapısına uygun sünger kullanılır.
  • Koltuklarda bulunan çek-yat özelliği sayesinde refakatçiye uyuma olanağı tanınır.
  • Geniş yapıları sayesinde her birey için uygundur.

Bu özelliklere paralel olarak tüm ürünler hastane mobilyalarının üreticileri tarafından imal edilir. HASTANE mobilyalarının içerisinde yer alan refakatçi koltuğu gün boyunca kullanılabileceği gibi gece zamanlarında da yatak olarak kullanılabilir. Bu sayede hasta yakınları için konforlu bir ortam sağlanmış olur.

Refakatçi Koltuğu Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hastane mobilyaları arasında gösterilen refakatçi koltuğu standart koltuklardan farklıdır. Çünkü bu koltuklar özel bir mekanizma sistemine sahiptir. Bu mekanizma ile hem koltuk hem de yatak şeklini alabilir. Bu nedenle refakatçi koltuğu satın alınırken sağlamlığına ve mekanizma sistemine dikkat edilmelidir. Bu koltuklar tek kişilik ya da çift kişilik olarak imal edilmektedir.

Hastane Mobilyaları nın Fiyatları

Hastane mobilyaları için belirlenen fiyatlar vardır. Ancak fiyatları üretici firmaya bağlı olarak değişebilmektedir. Bu mobilyaların yıldan yıla fiyatları değişmektedir.

Hastane mobilyaları için çeşitli malzemeler kullanılır. Bu malzemeler kaliteli ve sağlam olmalıdır. Ayrıca ortopedik özelliğe sahip olmaları da hasta sağlığı için önem taşır. Tüm bu özelliklere bağlı olarak ücretleri değişkenlik gösterebilir.

İletişim

Join the conversation

TOP