İkili Okul Sıraları

İkili Okul Sıraları

İkili okul sıraları, eğitim sektörünün en önemli tamamlayıcı parçalarından biridir. Bu nedenle sıraların üretim aşamasında, tabla yüksekliği ve oturma yüksekliğinin en uygun şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir. Eğitim sektörü çerçevesinde özellikle okul ve özel ders veren çeşitli kuruluşlar, eğitimsel seviye için okul mobilyaları ile uyumlu bir çalışma sergiler. Okul sıraları da bu mobilyalar içerisinde en önemlilerinden biridir. 

Okul sıraları öğrencilerin rahatlık bulmayı beklediği özel alanlardır. İlkokul, ortaokul ve lise okul sıralarını kullanan bir öğrenci, sıraya rahatlıkla ulaşabilmelidir. Sıraya oturduğunda ise dizlerinin kıvrım açılarının 90 dereceyle uyumlu olması gerekir. Hayatın her alanında ihtiyaçlar sürekli artmaktadır. Bu ihtiyaçları karşılamak çeşitlilikle mümkündür. Eğitim sektöründe de en temel ihtiyaçların başında koşulsuz masa ve sıralar gelir. Günümüzde sıralar eskiye nazaran tahtadan değil plastik malzemelerden de üretilmektedir. Malzeme değişikliğindeki en büyük etken kolaylığı sağlama hedefidir.

İkili Okul Sıraları Tasarımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Okul sıralarının tabla ebadı ölçüleri genellikle aynıdır. Farklı malzeme kullanımı tabla ölçülerinin farklı olmasındaki en önemli etkendir. Klasikmasave klasik oturak tasarımında ayaklar, tabla altı ve çanta gözü için baz alınan oranın birbiriyle örtüşmesi gerekir.  Okul sıraları üretiminde kişilerin sağlığına zararsız malzemeler kullanılmalıdır. Aynı zamanda rahat bir kullanım sağlamalı ve kolay taşınabilir olmalıdır. Tüm bunlarla birlikte sıraların birleşik bir yapıda tasarlaması ile görüntü kirliliğinin de önüne geçilmiş olur.

Sıralarda dikkat çekici renklerden uzak durulması öğrenciler açısından gereklidir. Ayrıca her sırada eşya taşıma kapasitesi olarak tel sepetlere de yer verilmelidir. Firmamız üretim aşamasında sağlığınıza en uygun kalitedeki malzemeleri kullanarak güvenliğinizi de ön planda tutar. Hafif kullanımı ve kolay düzen alması yönüyle İkili okul sıraları en çok tercih edilen tasarım çalışmalarımızdan biridir. Son derece kullanışlı sıralarımız ile konforu garantiliyoruz.

Okul Sıralarının Taşıması Gereken Özellikler

Klasik masa ve sıra sisteminde genellikle oval profil kullanılmaktadır. Tekli okul sıraları ve ikili okul sıraları arasında ağırlık kapasitesi ve oturak yüksekliği ölçüleri yönünden pek fark bulunmamaktadır. Çiftli okul sıraları her sınıf düzeyine göre farklı ölçülerde üretilir. İlkokul sınıfları için masa yüksekliği 65 cm iken oturak yüksekliğinin 35 cm olması gerekir. Lise düzeyine en uygun ebatları, 75 cm masa yüksekliğinde 45 cm oturak yüksekliği karşılamaktadır. Sıralarda ağırlık standart 33 kg’dır.

Firmamızda tasarlanan ikili okul sıraları, eğitimdeki başarıya başarı katmak adına özenle üretilmektedir. Kaliteli malzemeyle harmanladığımız çalışmamıza sizlerin isteği doğrultusunda da yön vermekteyiz. Dilediğiniz renk seçenekleriyle tasarladığımız sıralara en uygun taşıma aparatlarını da eklemekteyiz. Eğitimciler için de yararlı bir kullanım sağlayan sınıf ekipmanları, her geçen gün farklı seçeneklerle karşımıza çıkmaktadır. Bu çerçevede farklı tasarım tekniğimiz ile sunduğumuz hizmet, pratikliği faydacılıkla birleştirmekte olup verimli zamanı amaç edinir. Tasarım aşamasında “kaliteli üretim-kaliteli zaman” her zaman misyonumuzu oluşturmaktadır.

İletişim

Join the conversation

TOP