Karteks Dolap

Quadruple Drawer Karteks Cabinet

Karteks Dolap ofislerde düzeni sağlayan, ofis malzemelerini, evrakları, dosyaları, klasörleri ve projeleri içine koyabileceğiniz fonksiyonel dolaplardır. Ofis çalışanlarının rahatlıkla kullanabileceği, kaliteli, işlevsel ve güvenli dolaplar, evrakların, dosyaların etrafta dağınık halde kalmasını önleyecektir. Karteks dolap ofis dolapları içine konacak malzemenin cinsine göre farklı ölçülerde ve modellerde üretilir. Dosya dolapları, harita plan dolapları, karteks dolapları, arşiv dolapları gibi çeşitli modeller vardır. Bu dolaplara dosyalar, evraklar ve projeler belli bir düzen içinde yerleştirilir ve dokümanlar düzenli hale getirilir. Ayrıca herhangi bir doküman arandığında kısa sürede bulmak mümkün olur. Karteks ya da Kartoteks kelime anlamı olarak İngilizce kökenli bir sözcüktür. Kısaca anlamı kartlar üzerine yazılmış bilgilerin, belli bir sisteme göre derlenmesi, indekslenmesidir. Karteks dolapları da genel anlamda dokümanların veya klasörlerin kilitli çelik dolaplar içerisinde saklanmasına olanak sağlayan çelik evrak dolabıdır.

Özellikle karteks dolabı, kurumlarda, bürolarda ve ofislerde özlük dosyalarının, klasörlerin ve belgelerin içinde saklandığı kilitli metal dolaplardır. Bu dolaplar metal yapısı nedeniyle son derece dayanıklıdır. Üstelik karteks dolapları elektrostatik toz boya ile boyanmaktadır. Genel olarak karteks dolabı modelleri farklı ebatta tercih edilir. Bunlar  5 çekmeceli Karteks Dolabı, 4 Çekmeceli Karteks Dolabı , 3 Çekmeceli Karteks Dolabı ve 2 Çekmeceli Karteks Dolabı gibi modellerdir. Karteks dolapları merkezi kilit sistemlidir. Üstelik teleskopik raylı ve rulmanlı raylı seçenekleri mevcuttur. Ofis ve bürolardaki kartoteks dolapları belgelerin, dosyaların, klasörlerin ve çeşitli evrakların saklanması için son derece aktif olarak kullanılır.

Bununla birlikte karteks dolapları kamu kurumlarında, atölyelerde, imalathanelerde, bürolarda, fabrikalarda, ofislerde, askeri kurumlarda, eğitim-öğretim kurumlarında, kreşlerde, üniversitelerde, çeşitli sağlık kuruluşlarında, spor salonlarında, alışveriş merkezlerinde, gıda sektöründeki işletmelerde ve hemen hemen akla gelebilecek tüm sektörlerde yoğun olarak tercih edilmektedir. Özellikle çelik karteks dolapları personel, öğrenci, çalışan, işçi veya hastaların verilerinin depolandığı alanlardır. Kısacası dosyalama ve arşivleme ihtiyacının olduğu tüm alanlarda tercih edilen kamu kurumlarının, özel kuruluşların ve firmaların vazgeçilmez ürünlerindendir.

karteks dolap

Karteks Dolap Üretimi

Karteks dolabı üretimi bir çok farklı aşamadan geçmektedir. Düz bir levha şeklinde hayatına başlayan çelik karteks dolapları, üretim alanındaki çeşitli ekipman ve makine vasıtasıyla bir çok aşamadan geçerek son halini almaktadır. Örneğin metal özlük karteks dolapları, düz ve işlenmemiş bir şekilde DKP sac ile yolculuğuna başlar. Metal DKP sac öncelikle sac kesim makinasıyla belirli ebatlara göre kesilir. Kesilen metal saclar toplandıktan sonra çelik levha üzerinde bir takım presleme işlemleri yapılır. Presleme işlemleri, gelişmiş ve modern pres makinaları aracılığıyla yapılır. Son aşamada boya işlemleri ve montaj yapılıp, ürün satışa ve kullanıma hazır hale getirilir.

Bu ürünün fiyatı, ürünü meydana getiren sac kalitesi, boya kalitesi, kilit ve diğer parçalar gibi faktörlere göre ve piyasa koşullarına bağlı olarak değişebilmektedir. Karteks dolabı imal edilirken kullanılan metal sacın kalınlığı, işçilik kalitesi, boya kalitesi, kilit mekanizması kalitesi, teleskopik ray/rulmanlı ray kalitesi gibi unsurlar doğrudan bu ürünlerin fiyatlarını etkilemektedir.

Karteks dolabı tipi tercih edilen mevcut ortama ve kullanım amacına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Çelik dolaplar yani metal dolaplar, ahşap dolaplara göre metal olması nedeniyle daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Ayrıca cazip fiyatları sayesinde metal dolaplar günümüzde çok yoğun olarak kullanılmaktadır. Darbelere ve dışarıdan gelen etmenlere karşı çelik dolaplar daha avantajlıdır. Metal dolapların bir diğer avantajlı olduğu konu ise kilitleme mekanizmalarına sahip olmasıdır. Metal dolapların sağlam olması sebebiyle fabrika ve atölye gibi çok personelin çalıştığı çalışma ortamlarında metal dolaplar tercih edilmektedir. Fakat birkaç kişinin veya az sayıda personelin olduğu çalışma ortamlarında ise ahşap dolaplar tercih edilebilir. Ancak belirtildiği gibi ahşap dolaplar, metal dolaplar kadar dayanıklı ve uzun ömürlü olmayacaktır.

Karteks Dolap Tercihi

Firmanızın bulunduğu sektöre göre ihtiyaçların doğru analizini yapmak çok önem taşır. Örneğin eğitim sektöründeki ihtiyaçlar ile sanayi kesiminin ihtiyaçları birbirinin aynısı olmayabilir. Bu nedenle firmanızın gerçek ihtiyaçlarına uygun bir yol çizimi önemlidir. Bu tip durumlarda yarım asıra dayanan bilgi birikimi ve tecrübesiyle firmamız, sizin için ihtiyaçlarınızın analizi konusunda yol gösterici olacaktır. Standart ürünlerimiz bazı durumlarda sizin için ideal olmayabilir, eklemek veya çıkarmak istediğiniz bir bölüm olabilir veya tamamen kendi isteklerinize göre bir çelik eşya üretmek istiyor olabilirsiniz yada ürünlerin kullanılacağı ortam ufak veya büyük kalabilir. İşte bu tip durumlarda istediğiniz çekmeceli karteks dolabı gibi bütün ürünlerimizde mekanınıza ve ortamınıza uygun çelik ofis ekipmanları konusunda destek veriyoruz.

Firmanızın bulunduğu mekan ve ortama göre analizi yapılmış, kullanım amacınızın da tespiti yapılmış olan ürünün, müşterilerimiz gözünde canlandırılması, nasıl bir ürün olacağını görmek çok önemlidir. Tecrübenin metalle buluştuğu nokta olan firmamız bizden talep etmiş olduğunuz çelik eşya ürünlerinde projelendirme taleplerine karşılık vermektedir. Üretimini yapmış olduğumuz kilitli karteks dolabı, çelik arşiv dolapları ve metal evrak dolapları gibi bütün ürünlerimizde modern çizgiler ve tasarımlar mevcuttur. Birikim ve tecrübelerimiz ile üretilen ürünlerimizde dayanıklılık ve kaliteden asla ödün vermeyiz. Firmanızın ihtiyaçlarını ve firmanızda kullanılacak mekan ve ortamın analizi sonrasında, istediğiniz karteks dolabı ürünlerinin imalatı yapılmaktadır.

Karteks dolap fiyatları modeline, rengine ve sipariş adedine göre değişmektedir. Toplu taleplerde fiyat avantajlarımız vardır. Ancak her durumda firmamız piyasaya göre çok daha uygun fiyatlar sunuyor. Kullanımı kolay olan dolaplar işlevselliği ile büyük bir rahatlık sağlıyor. Klasörler ortalarda dağınık vaziyette durmuyor, tozdan ve yıpranmalardan korunmuş oluyor. Dosyalar arandığında kolayca bulunduğu için işlerde de aksama olmuyor. Karteks dolabı satın almak istiyorsanız firmamızın modellerini ve fiyatlarını mutlaka incelemelisiniz. Kalitesi ve ölçüleriyle ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak olan modelleri firmamızda bulacaksınız.

Dessamo Hakkında

Sektöründe 15 yıldır hammadde girişinden ürünün sevkine kadar, değişmez bir kalite anlayışı ve toplam kalite yönetimi felsefesiyle hareket eden Dessamo, tüm bu planlamalarında tek bir duyguyla hareket etmekte ve faaliyetlerini sürdürmektedir. Ürettiği ürünlerinde son derece estetik bir tarzı en hızlı ve uygun şekliyle müşterisi ile buluşturmayı amaçlayan firmamız, ürün kalitesini Dessamo’ya yakışır düzeyde sorgulamakta, tüm bu yapısı gereği kaliteyi üretimin bir sonucu değil bir başlangıcı olarak görmekte ve bu anllayış çerçevesinde tüm üretimini yönlenmektedir. Mekan, estetik, kullanıcı ve ürün arasındaki ilişkiyi ‘fayda’ anlayışı ile harmanlayarak geleceğin ofislerini tasarlıyoruz. Yenilikçi, paylaşımcı, duyarlı ve öğrenmeye açık bir şirket olarak, insani değerlerinden ödün vermeden sektörde farkı hissettiren küresel markalar arasındaki yolumuza devam ediyoruz. Zamanın ve mekânların değişen ihtiyaçlarını takip ediyor, gelip geçici trendlerden uzak durarak yalın ve faydalı ürünler tasarlıyoruz. Pazarlama yapısı içerisindeki gelişimini de son derece ciddi bir boyuta getirmiş olan Dessamo bu gelişimini sizlerden aldığı güç ve inançla artırarak sürdürecektir.

Çalışma Prensiplerimiz

İnsan Odaklı Yaklaşım: Kimliğimizin, hizmetlerimizin, tasarım anlayışımızın ve ürünlerimizin temeli, özümüz; insan.

Satış Yönetimi: Müşterilerimizi dinliyor, deneyim ve ihtiyaçlarından öğrendiklerimizle daha iyi hizmet üretiyoruz.

Tasarım: Zamanın ve mekânların değişen ihtiyaçlarını takip ediyor, gelip geçici trendlerden uzak durarak yalın ve faydalı ürünler tasarlıyoruz.

Kalite: Kalite ve Çevre Yönetim Sistemlerimizi, uluslararası standartlara uygun şekilde belgelendirip, sürekli iyileştiriyoruz.

Üretim: Çevreye duyarlı malzemeler kullanıyor; teknolojiyi ustalıkla birleştirip, enerji ve hammaddeyi en verimli şekilde tüketiyoruz.

Sevkiyat: Siparişleri aldığımız andan itibaren en hızlı şekilde kullanıcılarıyla buluşturmak için çalışıyoruz.

Join the conversation

TOP