Okul Mobilyası Üreticisi

Eğitim kurumlarının çok çeşitli mobilya ihtiyaçlarını okul mobilyası üreticisi sağlamaktadır. Eğitim sisteminin her biriminde etkin ve verimli eğitimin sağlanabilmesi için okul mobilyaları büyük önem taşımaktadır. Hızla gelişen mobilya sektörü okul mobilyaları için de oldukça çeşitli seçenekler sunmaktadır.

Okul Mobilyaları Nelerdir?

Okul masa, sıra, tahta gibi ihtiyaçlarını karşılayan firmalar günümüzde her ihtiyaç için özel üretim yapabilmektedir. Aynı zamanda okul konferans salon koltukları, öğretmenler odası mobilyaları, rehberlik servisinde kullanılan mobilyalar da bu firmalar tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca okullar eğitim süreçlerini iyileştirmek için başka salon ya da etkinlikler kurarsa bu ihtiyaçlar da okul mobilyası üreticisi tarafından temin edilebilir.

Okul Sıraları Üretimi

İlköğretimden üniversiteye kadar öğrenciler ders dinlerken sıralarda oturmaktadır. İnovasyondan uzak okul sırası ise öğrencilerde bel fıtığı, bel kayması gibi tehlikelere sebep olmaktadır. Bu sebeple okul masa ve sıraları insan anatomisi için en uygun şekilde tasarlanmak zorundadır. Ayrıca aynı amaçla kullanılıyor olsa da her yaş grubu için farklı tasarımlar yapılmalıdır. Okul sıraları imalatı yapan firmalar ilköğretim, ortaöğretim, lise ve üniversiteler için ayrı ayrı sıralar imal etmelidir. Hatta çocukların gelişim süreci oldukça hızlı olduğu için her sınıf için ayrı sıralar da okul mobilyası üreticisi tarafından üretilebilir. Sıralar hazırlanırken sıra ve masa arasındaki mesafeye de dikkat edilmelidir. Çok fazla eğilmeyi gerektirecek mesafede konumlandırılmamalıdır. Okul sıra masa takımı fiyatları da bu doğrultuda belirlenmelidir. Ayrıca masa ve sıra arasındaki mesafenin sabit olmaması, öğrencilerin kilo ve boylarına göre ayarlanabilir durumda olması da okul sıraları imalat aşamasında oldukça önemlidir. Üniversiteler için de mobilya ihtiyacı sadece sınıf ya da amfi sıraları ile sınırlı değildir. Konferans salonları, sunum sınıfları, rektörlük ve öğretim üyesi odaları için de mobilya ihtiyaçları okul mobilyası üreticisi tarafından karşılanabilir.

Okul Sırası İmalatı Yapan Firmalar

Bir okul sıra ihtiyacının tedariki için okul sıraları imalatı yapan firmalara başvurmaktadır. Bu noktada Devlet Malzeme Ofisi de tedarikçi olarak karşımıza çıkmaktadır. DMO öğrenci sırası fiyatları ise piyasaya göre daha ucuzdur. Bu sebeple okullar bu ihtiyaçları için Devlet malzeme ofisini tercih etmektedir.

Firmalar sıra imalatını yaparken alıcılara pek çok seçenek sunmaktadır. Örneğin tek kişilik sıralar, yere sabit sıralar, çift kişinin oturabildiği ayarlanabilir sıralar kullanıma sunulur. Öğrencilerin eğitim günlerinin uzun sürelerini üzerinde geçirdiği okul sıralarını üreten okul mobilyası üreticisi, hem özel okullara hem devlet okullarına malzeme tedariği sağlamaktadır. Okullar bütçelerine göre önlerine sunulan katalogdan dilediği mobilyaları seçerler.

Firmalar özel eğitim gibi alanlarda faaliyet gösteren okullara hizmet verebildiği gibi üniversitelere de mobilya tedariği sağlayabilir. Küçük alanlarda alanı iyi değerlendirmek amacıyla en uygun mobilyalar da üretilir, büyük sınıflar için de mobilya üretimi sağlanır. Böylece bir toplum için en önemli alanlardan biri olan eğitim süreci için en verimli mobilya temini sağlanır.

İletişim

Join the conversation

TOP