Okul ve Yurt Mobilyaları

Okul ve yurt mobilyaları

Okul ve yurt mobilyaları, okullarda ve yurtlarda öğrencilerin, öğretmenlerin, öğretim görevlilerinin en sık kullandıkları eşyalardandır. Okul ve yut mobilyaları, aktif öğrenme alanları oluşturmada son derece etkilidirler. Çoğu zaman eğitim kurumları, kurslar, okullar vb. Pek çok kurum mobilyaların öğrencilerin öğrenmelerindeki etkilerini göz ardı etse de aslında doğru mobilya seçimleri doğru ortamlar sağlamaktadır.

Öğrencilerin sınıf ortamlarındaki fiziksel ve zihinsel rahatlıklarını sağlamada çok önemli bir payı olan mobilyalar ayrıca sağlık koşullarına da uygun olarak hazırlanmalıdır. Yapılan araştırmalara göre öğrenciler okul sıralarında günlerinin 9 saatlik hatta bazı durumlarda daha fazla bir kısmını geçiriyor ve bu öğrencilerin %83 gibi bir kısmı aslında onlara uygun olmayan sıralar kullanmak zorunda kalıyor. Bu durum sanıldığından daha ciddi olmakla birlikte sınıf ergonomisinin göz ardı edilmemesi gereken bir konu olduğunun da altını çiziyor.

Eğitim kurumları, değişen eğitim şartlarına ayak uydurmak ve güncel gelişmeleri sık takip ederek uygulamaya sokmak için hareket etmelidir. Sınıf mobilyaları, ergonomik yapılı olmalı, yaş ayırt etmeksizin kullanan herkesi harekete teşvik etmeli ve uzun süre kullanılmalarına rağmen doğru oturma şekillerini sağlamalıdır.

Doğru oturma pozisyonları yakalanmasının öğrencilerin öğrenmesi noktasında çok büyük etkileri vardır. Öğrenciler boylarına uygun olmayan sıralarda oturduklarında dikkatleri daha çabuk dağılmakta ve performansları azalabilmektedir. Çocuklar aynı yaş grubundan olsalar da fiziksel gelişim süreleri ve nitelikleri farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle kötü tasarlanmış sınıf mobilyalarından uzak durulmalı ve öğrencilerin dikkatlerini dağıtacak, onların konsantrasyonlarını bozacak her türlü mobilyanın kullanımına son verilmelidir.

Özellikle çocuklarda ve gençlerde gelişim ve büyüme sürekli devam ettiğinden okul mobilyaları da buna uygun ergonomide tasarlanmalıdır. Okul mobilyalarında ve sıralarda en ideal oturma pozisyonu, ayakların yere ve sırtın arkaya değdiği şekildir.

Açık sınıflar, iş birliğine ve öğrenmeye dayalı ortamlar günümüz eğitim koşullarına en iyi adapte olan sistemlerdir. Ergonomi, değişen sınıf dinamiklerine uyum sağlayacak ölçüde ve kalitede olan okul mobilyalarının tasarlanma ve imal edilme aşamalarına eklenmektedir. Okul ve yurt mobilyaları tasarlayan tasarımcılara göre günümüz okul ve yurt mobilyaları aktif öğrenme alanlarını desteklemelidir.

Günümüz eğitim stillerinde eskiden olduğu gibi öğrencinin saatlerce aynı yerde oturarak tahtada dersi anlatan öğretmeni dinlediği değil daha aktif bir şekilde dersin içinde yer alarak katılım gösterdiği tarzlar ortaya çıkmıştır. Ergonomik mobilyalar sadece iş yerlerinin değil okulların ve yurtların da ihtiyaçları arasındadır. Okullarda ve yurtlarda öğrencilerin öğrenme faaliyetlerini kolaylaştıran ve ders içindeki katılımlarını arttıran mobilyalar kullanılmalıdır. Okul ve yurt mobilyaları normal tasarımlarının dışına çıkılarak tasarlanmalı ve her çocuğun, gencin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturulmalıdır. Bu sayede her bireyin öğrenmesi ve diğer bireylerle iş birliği içerisinde olması da teşvik edilmiş olur.

Okul ve yurt mobilyaları ile ilgili detaylı bilgi almak ve daha fazla örneğe göz atmak için Dessamo ile iletişime geçebilir ve web sitesi üzerinde gezintiye çıkabilirsiniz.

Okul Mobilyası Üreticileri

Okul mobilyası üreticileri, okul mobilyalarını üretirken ergonomi, sağlık, konfor, güvenlik gibi özellikleri göz önünde bulundurarak imal eden kişileri ifade eden bir kavramdır. Okul mobilyaları üretilirken eskiden olduğu gibi öğrencilerin sabit bir yerde oturarak dersi takip ettikleri anlayış artık ortadan kalktığından aktif öğrenme ortamlarına uygun nitelikte tasarımlar ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle artık okul mobilyalarında hareketi teşvik eden ve dinamik yapılı tasarımlar yapılmaktadır. Öğrenciler daha aktif hareket etmekte ve daha etkili bir şekilde dersin işleyişinde rol oynamaktadır. Öğrencilerin duruşuna, rahatlığına, konforuna destek sağlayacak doğru okul mobilyaları konsantre olma sürelerini kısaltarak çalışmalarına da katkı sağlar. Okul mobilyaları öğrencilerin konsantrasyon kabiliyetlerini arttırarak öğrencilere derse katılım fırsatları sunar.

Sınıf ortamlarını karmaşık yapılarından kurtaracak ve daha düzgün görünümlü bir ortam sağlayacak okul mobilyaları, sınıflarda birer araçtır. Sınıflarda üretken ortamlar oluşturulması için doğru teşvikler verilmesi gerekmektedir. Doğru okul mobilyaları sayesinde öğrencilerin iş birlikleri, etkileşimleri, katılımları ve geri bildirimleri artar hâle gelir.

Okul mobilyası üreticileri, okul mobilyalarını üretirken esas aldıkları nokta konfordur. Konfor olmadan okul mobilyası üretimleri düşünülemez. Okullarda yapılan araştırmalara göre ergonomi ve konfor tüm öğrencilerin yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve geliştirilmesi noktasında önemli bir faktördür. Yanlış boyuttaki okul mobilyaları ise öğrencilerde sırt ağrılarına neden olabilmektedir. Sırt ağrısı ise öğrencilerin sınıftaki yeteneklerini doğrudan etkilemektedir. Esneklik ise okul mobilyası üreticilerinin okul mobilyalarında desteklediği bir diğer faktördür. Esnek sınıf mobilyaları, sınıfları daha uyum sağalabilir alanlar kılarak kullanım pratikliği sunacaktır. Okul mobilyası üreticileri ve okul mobilyaları ile ilgili daha detaylı bilgilere ve daha detaylı örneklere ulaşmak için Dessamo ile iletişime geçebilir ve web sitesi üzerinde gezintiye çıkabilirsiniz.

Okul Mobilyaları Fiyatları

Okul mobilyaları fiyatları, okul mobilyalarının büyüklüklerine, sayılarına, durumlarına, üretilmiş oldukları malzemelere ve daha pek çok parametreye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Okul mobilyaları, öğrencilerin sağlıklarını olumlu yönde destekleyecek şık, konforlu, rahat, esnek tasarımların hayata geçirilmeleriyle imal edilmektedir. Bu bağlamda yeni öğrenme stillerini destekleyecek şekilde ve kalitededirler. Ayrıca üretildikleri kaliteli malzemeler sayesinde uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilecek uzun ömürlü ürünlerdir. Okul mobilyaları fiyatları ve okul mobilyaları çeşitleri ile ilgili daha fazla ve daha detaylı bilgi almak için Dessamo ile iletişime geçebilir ve web sitesi üzerinde gezintiye çıkabilirsiniz.

Okul Mobilyaları Ankara

Okul mobilyaları Ankara, Ankara bölgesinde okul mobilyalarının tasarlanıp imal edilmesi ve satışa sunulması gibi süreçleri kapsayan bir ifadedir. Okul mobilyaları, her geçen gün değişen eğitim stillerine uyum sağlayabilecek nitelikte ve kalitede üretilmektedir.

Okul mobilyalarının tasarımları sadece günümüz şartlarına değil gelecekteki koşullara da doğru şekilde adapte edilebilecek şekillerde tasarlanmaktadır. Bu durum okul mobilyalarını uzun ömürlü ürünler kılmaktadır. Okul mobilyaları Ankara ile ilgili detaylı bilgi almak ve örneklere göz atmak için Dessamo ile iletişime geçebilir ve web sitesi üzerinde gezintiye çıkabilirsiniz.

Okul Mobilyaları İstanbul

Okul mobilyaları İstanbul, İstanbul`da yer alan okul mobilyaları üreticilerini ve okul mobilya üreticilerinin tasarımları sonucu imal edilen ürünleri kapsayan bir ifadedir. Okul mobilyaları çağımızın sürekli değişmekte ve sürekli gelişmekte olan modern eğitim stillerine adapte olacak şekilde üretilmektedir. Okul mobilyalarının kaliteli üretimler olmaları onların uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanılmalarını sağlarken öğrenciler için de çağın koşullarını yakalayan aktif öğrenme alanları oluşmasını sağlamaktadır. Okul mobilyaları İstanbul ile ilgili daha fazla ve daha detaylı bilgi almak için Dessamo ile iletişime geçebilir ve web sitesi üzerinde gezintiye çıkabilirsiniz.

Yurt Mobilya Ankara / Altındağ

Yurt mobilya Ankara / Altındağ, Ankara`nın Altındağ bölgesine üretim ve dağıtım yapan yurt mobilyası üreticilerini kapsayan bir ifadedir. Ankara`nın Altındağ bölgesindeki yurt mobilyaları ve yurt mobilyaları ile ilgili detaylı bilgi almak için Dessamo ile iletişime geçebilir ve web sitesi üzerinde gezintiye çıkabilirsiniz.

Bilgi ve İletişim

Özgün ve seçkin tasarımlarıyla müşterilerine konfor sunmayı esas alan Dessamo markamızın ürünlerini web sitemiz üzerinden inceleyebilir, merak ettiğiniz hususlar hakkında web sitemizde yer alan “iletişim” sekmesinden irtibat numaralarını arayabilir veya mail adreslerinden iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Join the conversation

TOP