Otel Mobilyaları Üreticileri

otel mobilyası

Otellerin mobilya ihtiyaçları otel mobilyaları üreticileri tarafından karşılanmaktadır. Oteller için mobilyaların dizayn ve kalitesi oldukça önem taşımaktadır. Müşterilerin bir oteli tercih etmesi için mobilyalar kullanışlı olmalı ve göze hitap etmelidir.

Otel Dekorasyonu ve Otel Mobilyaları

Verdiği hizmetin yanı sıra otellerin kullandığı mobilyalar da otel müşterilerinin bir oteli tercih etmesinde önemli rol oynamaktadır. Özellikle yaz turizminin yaşandığı oteller, sundukları tatil planlarının yanı sıra müşterilere sundukları oda görselleriyle de müşteri çeker. Bu sebeple de oteller için kullandıkları mobilyalar oldukça önemlidir. Müşteri sayısını artırmak isteyen her otel en iyi otel mobilyaları üreticileri ile çalışmayı arzu eder. Bu süreçte iç mimarlar, tasarımcılar da otele uygun mobilyanın tasarlanmasında büyük rol oynamaktadır.

Müşteriler otelleri seçerken otel mobilyalarının kalitesine, kullanışlılığına, estetiğine ve güvenilir bir maddeden yapılıp yapılmadığına dikkat etmektedir. Konforlu bir tatil ya da iş toplantısı beklentisinde olan müşteriler sağlıklarını tehdit edecek bir mobilya kullanmak istemez. Özellikle bebekli aileler için mobilyanın niteliği oldukça önem taşımaktadır. Sadece büyük otellerin değil, butik otel mobilyaları da bu anlayış doğrultusunda seçilir.

Otel Mobilya İmalatçıları Nasıl Çalışır?

Otel mobilya imalatçıları otellerden aldığı istekler doğrultusunda otelin konsept ve müşteri portföyüne en uygun mobilyayı tasarlamaya çalışırlar. Otel mobilyası tasarlarken firmalar pek çok meslek grubunu içeren bir ağ ile hizmet verir. Çünkü otel mobilyaları özel olarak tasarlanmaktadır. Konaklama hizmetini ticari bir kaygı doğrultusunda sunan oteller mobilya konusunda çok özenli davrandıkları için otel mobilyası yapan firmalar da hizmet kalitelerini bu doğrultuda artırmışlardır.

Otel mobilyaları imal eden firmalar mimarlar, teknik sorumlular, imalat işinde yer alan mobilya ustaları, montaj ekibi ve tasarımcılarla birlikte çalışmaktadır. Bu koordinasyon otellerin ihtiyaç duyduğu mobilyaları üretmek için kurulmuştur. Aynı zamanda otel mobilyaları özellikle büyük oteller için ince işçilik ve inovasyon gerektirdiği için bu hizmet uzman şekilde verilmelidir. Otel mobilyası üreten firmalar güncel mobilya modasını takip ederek otellere bu moda doğrultusunda ürün üretir.

İstanbul Otel Mobilya Üretimi

İstanbul, sahip olduğu jeopolitik konum ve gelişmişlik seviyesi ile Türkiye’nin en çok otele sahip olan illerinden biridir. Bu sebeple de otel piyasası oluşmuştur ve oteller birbiriyle yarış halindedir. Bu yarışta otel mobilyaları İstanbul otelleri için büyük öneme sahiptir. Müşteri çekebilmek için en iyi mobilyaları kullanma amacı güdülür.

İstanbul aynı zamanda birçok ülke vatandaşının görmek istediği bir şehirdir. Bu şehri gezmek isteyen yerli ve yabancı turistler İstanbul’un otel imkânlarından faydalanır. İster beş yıldızlı ister butik otel olsun her müşteri göze hitap eden mobilyayı gördüğü oteli seçme eğiliminde olacaktır. Bu sebeple oteller mobilya sektöründeki gelişimleri takip etmeli ve mobilyalarını bu gelişmelere göre seçmelidir.  Otel mobilyaları üreticileri bu ihtiyaçları iyi takip etmeli ve mobilya üretimini bu çizgide yapmalıdır. Sık sık mobilya değişimi de, özellikle düzenli müşterilerin her gelişlerinde farklı bir mobilyayla karşılaşması gibi bir memnuniyet yaratabileceğinden önerilebilir bir uygulamadır.

Join the conversation

TOP