Otel Mobilyası

Otel Odası Koltukları

Otel Mobilyası

Otel mobilyası, otel dekorasyonunda kullanılan mobilyalar olarak tanımlanabilmektedir. Bir otelde olmazsa olmaz mobilyalar arasında yer alan lobi mobilyaları, otel odası mobilyaları ve daha fazlası; işletmelerin çok daha işlevsel bir görünüm elde etmesini sağlar. İşletmecilerin oluşturmak istedikleri konseptlere uygun mobilyalar tercih etmesi, otel alanlarında istenilen görünümü oluşturulmasını mümkün kılar.

Otel projelerinde klasik ya da modern bir tasarım ön plana çıkar. Belirlenen tasarıma uygun mobilyalar, otel konseptinin oluşmasına katkıda bulunmaktadır. Klasik çizgilere sahip bir otel konsepti için çok daha gösterişli ve ağır mobilyalar ilk tercihtir. Bunun yanı sıra ferah bir görünüm için modern ve incelikli mobilyaların kullanıldıklarını söyleyebiliriz.

Otel tasarımlarında genel olarak aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi, yenilikçi alanlara ulaşılmasını sağlayacaktır:

 • Yenilikçi çözümlere başvurulmalıdır.
 • Yüksek kaliteli mobilyalar tercih edilmelidir.
 • Özel kreasyonlar, işletmelerin çok daha estetik ve şık bir görünüm elde etmesini sağlar.
 • İhtiyaçlara göre tasarlanmış ürünler, konukların kendilerini huzurlu hissetmelerini mümkün kılar.

Belirtilen hususların her biri, otel mobilyalarının tercihinde dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır. İlgi çeken konsepte sahip otel alanları için her bir husus ön planda tutulmalı ve mobilyalar, ihtiyaçlara göre seçilmelidir.

otel mobilyası

 

Otel Mobilyaları

Otel mobilyalarında fonksiyonellik ve estetik görünüm oldukça önemli bir yere sahiptir. Çünkü oteller, bir tür konaklama alanıdır. Özellikle misafirlerin konfora ulaşması, işletmenin başarı adına önemlidir. Peki otel mobilyaları içerisinde yer alan ürünler nelerdir? Bir otelde olmazsa olmaz mobilyalar hangileridir?

 • Yatak ve yatak başlıkları
 • Komodin
 • Çalışma masaları
 • Makyaj masası ve aynası
 • Gardırop
 • Yemek masası
 • Telefon
 • Banyo dolabı ve aynası

Her bir ürün, standart hizmet sunan işletmelerin tamamında vardır. Bunun yanı sıra duvar ve masa saati, kâğıt ve kalem, saç kurutma makinesi gibi ürünlerin de otel alanlarında bulunabileceklerini söyleyebiliriz.

Otel Mobilyası İmalatçıları

Konaklama alanları olarak değerlendirilen otellerde işlevsel mobilyaların kullanılması adeta bir zorunluluktur. Çünkü genellikle dar ve küçük alanları kapsayan otellerde ferah bir görünüm oldukça önemlidir. Otel mobilyası imalatçıları; mobilyaların konfor ve estetiği yansıtmasına büyük bir özen gösterir.

Bunun yanı sıra mobilyalar, misafirlerin taleplerini karşılayacak özelliklere sahip olmalıdır. Bu ve bunun gibi özelliklerin her biri, otel odası mobilyalarının genel özellikleri olarak tanımlanır.

Otel Odası Dekorasyonu

Özellikle ziyaretçilerin kısa ya da uzun süreli olarak konakladıkları alanlar olarak değerlendirilen oteller, farklı tasarımları bünyesinde barındırmaktadır. Genellikle işletmelerin hitap ettikleri kitlenin zevkine göre tasarlanan otel odaları, yenilikçi ve modern bir görünüme sahip olmalıdır. Üstelik otellerin her alanında titiz bir tasarım önemli olsa da otel odası dekorasyonu otel tasarımının temelinde yer alır.

Bununla birlikte otel odalarında ferah bir görünüm için her alanın incelikli bir şekilde tasarlanması önemlidir. Lüks otel odaları için yenilikçi mobilyalar kullanılır. Klasik detaylara sahip mobilyalar, çok daha gösterişli alanların oluşmasını sağlar.

Otel Mobilyası Fiyatları

Otellerin olmazsa olmazları olarak değerlendirilebilen otel mobilyaları, şık ve zarif detaylara sahip olmalıdır. Bunun yanı sıra işlevsel mobilyalar, işletmelerin kullanışlılık seviyesini arttırır. Bir otelde tercih edilen mobilyaların sahip olduğu özellikler, fiyatlandırma noktasında da temel belirleyici olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle otel mobilyası fiyatları farklılık gösterebilir.

Estetik görünüme sahip, fonksiyonel özellikleriyle dikkat çeken mobilyaların fiyatları; standart mobilyalara göre daha yüksektir. Fakat burada fiyattan ziyade mobilyaların fonksiyonel olması önemlidir.

Özellikle Dessamo Mobilya, otel alanlarında tercih edilebilecek nitelikteki mobilyalara sahiptir. Bizlerle iletişime geçerek otel mobilyaları hakkında bilgi alabilirsiniz. Böylece ihtiyacınızı çok özel fiyatlarla karşılama ve işletmenizin modern ve şık bir görünüm elde etmesini sağlayabilirsiniz.

Join the conversation

TOP