Otel Oda Mobilyaları

Otel Mobilyaları

Otel Oda Mobilyaları

Konaklama alanları olarak değerlendirilen otellerde, konaklamanın çok daha keyifli bir şekilde gerçekleşebilmesi için işlevsel ve yenilikçi mobilyalar kullanılmalıdır. Bu nedenle otel oda mobilyaları nasıl olmalı sorusunun ön plana çıktığını söylemek mümkündür. Otellerin tasarımında her bir mobilya ve ürün önemli bir yere sahiptir. Otel odalarında tercih edilecek mobilyalarda çok daha titiz bir şekilde hareket edilmelidir.

Oda içerisinde yer alan yatakların konforlu olması, gardıropların işlevsel özelliklere sahip olması; ziyaretçilerin ilgili işletmeye tekrar tekrar gelmesini sağlayacaktır. Bu nedenle işletme sahipleri, otel odalarının tasarımını genellikle alanında uzman iç mimarlar ile yapmaktadır. Çoğunlukla otel odaları, dar ve küçük alanlar olduğu için bu alanların efektif bir şekilde kullanılması önemlidir.

Tercih edilecek mobilyaların fonksiyonel özelliklere sahip olması, dar alanlarda ferah bir görünüm elde edilmesini sağlayacaktır. Otel oda mobilyaları, farklı özellikleri bünyesinde barındırdığı için mobilya seçiminde titiz bir şekilde hareket etmek, başarılı tasarımları olanaklı hale getirecektir. Peki otel odalarında kullanılması gereken mobilyaların özellikleri nelerdir?

Otel Mobilyaları
Otel Mobilyaları

Otel Odasında Kullanılan Mobilyalar

İşletme sahipleri, otel odası tasarımında bulunurken ziyaretçilerin taleplerini yerine getirmeye çalışır. Çünkü misafirlerin konaklamadan memnun kalması, aynı otele tekrar tekrar gelmelerini sağlayacaktır. Odada bulunan eşyaların konforlu ve estetik olması, ziyaretçi deneyiminin olumlu bir seyir izlemesinde en önemli etkenlerdendir.

Peki otel odasında kullanılan mobilyalar nelerdir? Bu tür alanlarda olmazsa olmaz olarak değerlendirilen mobilyaları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Yatak ve yatak başlıkları
  • Gardıroplar
  • Komodinler
  • Makyaj masası
  • Çalışma masası
  • Sandalye
  • Berjer

Misafirlerine lüks bir konaklama sunmak isteyen birçok işletme sahibi, otel odalarında yukarıdaki gibi sıralanabilen mobilyalara yer verir. Ancak kullanılan mobilyaların her birinde kalitenin ön planda tutulması gerekmektedir. Çünkü sirkülasyonun yoğun bir şekilde yaşandığı bu alanlarda tercih edilen mobilyaların uzun süreli bir şekilde kullanılabilmesi gerekmektedir.

Otel odası tasarımları noktasında doğrudan belirleyiciler arasında yer alan mobilyalar, aynı zamanda odanın nasıl görüneceğini de belirler. Modern ve şık bir görünüm, ziyaretçilerin ilgisini çekerek otele bağlılığını arttıracaktır. Bu nedenle mobilyaların ergonomik bir tasarıma sahip olmasının yanı sıra şık ve zarif bir görünümü vadetmesi de önemlidir.

Otel Oda Mobilyaları Özellikleri

Otel odası mobilyaları, farklı özellikleri bir arada bulundurur. Lüks bir işletme, kullanacağı mobilyalarda genel olarak şu özelliklerin bulunmasını ister:

  • Dış darbelere karşı dayanıklılık (Bu sayede mobilya, uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanıma uygundur.)
  • Ergonomik bir tasarım (Misafirlerin konforlu bir şekilde konaklayabilmeleri için mobilyaların rahat bir kullanım sunması önemlidir.)
  • Şık ve zarif detaylarla çok özel tasarımlar (Odaların ferah, modern ve incelikli bir görünüm elde etmesi, mobilyaların titiz bir şekilde tasarlanmasıyla yakından alakalıdır.)

Özellikle otel mobilyaları üreticileri, işletmelerin taleplerini karşılayabilmek için yukarıda belirtilen hususlara büyük bir önem verir. Şıklık ve zarafetin yanı sıra konfor, otel mobilyalarında bulunması zorunlu özellikler arasında yer almaktadır.

Otel Odası Mobilyaları Fiyat

Bu mobilyalar lüks ve estetik bir görünüm elde etmesi istenen otellerde yer alır. Taleplerin en iyi şekilde karşılanabilmesini olanaklı hale getirir. Bu nedenle otel odası mobilyalarının titiz bir üretim süreci sonrasında satışa sunulması gerekmektedir. Ayrıca mobilyaların sahip oldukları özelliklerin her biri, otel odası mobilyaları fiyat konusunda belirleyici olmaktadır.

Dessa Mobilya, otel alanlarının konfor ve lüksü bir arada sunabilmesi için yenilikçi mobilyaların üretimini gerçekleştirmektedir. Özellikle Dessa Mobilya işletmelerin hem iç hem de dış alanları için modern ürünler sunmaktadır. Üstelik mobilyaların çok özel fiyatlarla satın alınmasını sağlamaktadır. Bizlerle iletişime geçerek ürünler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Join the conversation

TOP