Otel Odası Dekorasyonu

Otel Odası Dekorasyonu

Otel odası dekorasyonu bir oteli cazip kılan en önemli detaylardan biridir. Tatil ya da iş için otelde kalacak olan kişiler otel seçimi yaparken oda görsellerini inceler. Odalar dikkat çekici değilse otelin müşterisi olmaları mümkün olmayacaktır.

Otel Odası Tasarımı Nasıl Yapılır?

Otel odası tasarımı yapılırken eğer müşteri memnuniyeti garantisi bekleniyorsa bir iç mimar ile çalışılmalıdır. Bir iç mimar otel odasını müşteri memnuniyeti için en doğru şekilde tasarlayacaktır. Ayrıca otelin farklı amaçla kullanılan mekânları için de amaca uygun hizmet verilmelidir. Farklı tarzda odalar için farklı tasarımlar uygulanmalıdır.

Hem büyük hem butik otel dekorasyonları için en önemli detay şüphesiz mobilyalardır. Çünkü bir insanın otelde kalmayı tercih etmesi bir noktada da kendi evinde sahip olmadığı bir deneyimi yaşamaktır. Bu sebeple otel odasında tasarlama yapılırken amaç odayı pazarlamak olmalıdır. Otelin imkânları ne kadar iyi olursa olsun eğer odanın dekorasyonu müşterinin dikkatini çekmiyorsa otel tercih edilmeyecektir.

Otel Odası Mobilyaları

Otel odası mobilyaları çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Çünkü günümüzde çok farklı konseptlere sahip otel odası dekorasyonu bulunmaktadır. Otel sayısı arttıkça bir turizm ülkesi olan Türkiye’de oteller arasında bir yarış başlamıştır. Otel mobilyası yapan firmalar da bu ihtiyaç doğrultusunda ürün tasarlamaktadır. Günümüzde havuz tatili, köy tatili, deniz tatili gibi pek çok tatil türü mevcuttur. Bu türler gün geçtikçe de artmaktadır. Bu sebeple oteller de dizaynlarını bu farklı konseptler doğrultusunda dönüştürmektedir. Ayrıca bir otel içerisinde de farklı otel odası konseptleri kullanılabilmektedir. Böylece bir otel içerisinde kullanıcı isteğine yönelik birçok deneyim sunulur. Otel odaları konseptler doğrultusunda dizayn edilir ve bu konsept doğrultusunda isimlendirilir. Örneğin Rose adı verilen bir otel odası güllerle donatılırken vintage konseptli bir odanın mobilyaları eski zaman mobilyalarına benzetilerek tasarlanmaktadır.

Otel Odası Dizayn Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otel odası tasarımları uzmanlık gerektirmektedir ve normal bir evi dizayn etmekle karıştırılmalıdır. Otel odası tasarlanırken hem müşterilere en uygun hizmet sağlanmaya çalışılmalı hem de maddi bütçe aşılmamalıdır. Kullanışlı olmadığı halde yüksek bütçeli ürünlerden kaçınılmalıdır. Aynı zamanda sadece estetik olması da yeterli olmayacaktır. Bir otelin müşteriler tarafından tercih edilebilmesi için kullanışlı ürünler sunması da oldukça önemlidir.

Oteller müşteriler için birden çok oda seçeneği sunmaktadır. Her bütçeye ve kullanım amacına göre farklı odalar tasarlanmaktadır. Önemli olan bu kullanım amaçlarına göre otel odası dekorasyonu yapılmasıdır. Örneğin 3 yatağa sahip ve iki çocuklu bir ailenin konaklayabileceği bir otel odasında sakinleştirici renkler kullanılmalıdır. Çocukların sağlığına zarar verebilecek mobilyalardan kaçınılmalıdır. Kafalarını vurabileceği ya da devirerek kendilerine zarar verebilecekleri eşyalar kullanılmamalıdır. Ya da balayı amaçlı kullanılan bir lüks otel odası için balkon eşyaları dâhil tüm detaylar incelikle hesaplanmalıdır.

İletişim

Join the conversation

TOP