Otel Odası Dekorasyonu

Otel Odası Dekorasyonu

Otel odası dekorasyonu, otellerin en önemli niteliklerinden biridir. Bir otelin, konumundan, peyzajından ve dış mekan özelliklerinden sonra konukların en çok dikkat edecekleri ve onlara ilk izlenimlerini oluşturacak unsur, otellerin dekorasyonlarıdır. Otellerin lobilerinden itibaren şık, modern ve bilhassa konsept sahibi olmaları, konukların gözlerinde büyük yer tutmaktadır. Otel odası dekorasyonları, belli bir konsept çerçevesinde ve o konsepte uygun olarak yapılmalıdır. Bu şekilde dekore edilmiş oteller, konuklar üzerinde daha etkileyici bir izlenim bırakmaktadır. Farklı konukların farklı istekleri, beklentileri ve bunlara bağlı olarak farklı izlenimleri oluşacaktır. Fakat tüm otel odası dekorasyonlarında ortak olarak bulunması gereken ve tüm konukların otel odalarından ortak beklentileri: işlevselliktir. İşlevsel mobilyalar, konukların memnuniyetini arttırır.

Otel Odası Konseptleri

Modern Oteller

Modern oteller, otel odası konseptlerini tasarlarken hızla büyüyen sosyal ortamlarına adaptasyon sağlayabilecek nitelikte dizaynlar tercih etmelidir. Modern otellerde dekorasyon, konukların kendilerini rahat ve konforlu hissedecekleri şekilde kişiselleştirilerek yapılmalıdır. Konukların otellerde görmeyi bekledikleri işlevsellik mobilyalarla ve otel odalarının sahip olduğu sistemlerle sağlanmalıdır.

Mükemmel bir otel odasının anahtarı mükemmel bir aydınlatmadır. Otel odanızın dekorasyonu ne kadar iyi olursa olsun iyi bir aydınlatma olmadan öne çıkamaz. İyi aydınlatılmış bir otel odasının konuklarınız üzerinde bıraktığı etki ise yadsınamaz ölçüdedir. Bu nedenle, otel odası dekorasyonlarında aydınlatma çok iyi nitelikte olmalıdır.

Nötr Renkler

Konuklar arasına yapılan anketlere göre, nötr renklerde dekore edilmiş oteller konukların bir hayli beğenisini kazanmış. Birçok konsepte ve dekorasyon stiline uyum sağlayan nötr renkler, kolay dekore edilebilirlikleri ile de öne çıkıyor.

Butik Otel Odası Dekorasyonları

Butik oteller dekorasyonları, son zamanlarda sayıları hızla artan butik oteller için farklı konsept ve şekillerde tasarlanır. Butik oteller, bir tema ile kurulduklarından onlar için o temaya uygun bir dekorasyon stiline sahip olmak önem taşır. Butik otel dekorasyonlarında, duvar kağıtları ve desen temalı dizaynlara sıklıkla rastlanır. Renkler ve renk uyumları öne çıkar. Butik otel dekorasyonlarında kullanılabilecek şık, orijinal ve yenilikçi mobilya tasarım örneklerine web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Lüks Otel Odası & Otel Odası Dekorasyonu

Lüks otel odası tercih eden konuklarınız kendilerini rahat ve özel hissetmek isterler. Bu nedenle lüks otel odalarının dekorasyonları da konuklara kendilerini rahat ve özel hissettirecek nitelikte; konforlu, şık ve otelinizin genel temasına uygun dizayn edilmiş şekilde olmalıdır. Lüks otel odası tercih eden konuklar, odalarında adeta bir ışıltı aramaktadır. Şık dekorasyonları tamamlayan parlak detaylar bu beklentiyi karşılayacak şekilde tasarlanmalıdır. Lüks otel odalarınıza yakışacak mobilya örneklerine web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Otel mobilyası yapan firmalar, otellerin farklı ihtiyaç ve farklı konseptlerinden doğan dekorasyonlara uygun mobilyaların üretimini yapan firmalardır. Otel mobilyaları, konukların ilgileri ve talepleri doğrultusunda hazırlanır. Konukların otel oda mobilyaları arasında en fazla geri bildirim verdikleri şey yataklardır. Konuklar otellerde konaklama sağlarken iyi bir gece uykusu beklentisi içerisindedirler. Bu nedenle otellerin yatak odaları konuklara en iyi uyku deneyimini sağlayacak şekilde dekore edilerek onlara en konforlu mobilyalar sunulmalıdır. Konuklardan en çok pozitif geri bildirim alınmasını sağlayan bir diğer mobilya da büyük, geniş dolaplardır. Büyük ve geniş dolaplar, otelinizde uzun süreli konaklama sağlamayı planlayan müşterileriniz için fazlasıyla kullanışlı olmaktadır. Otel odası mobilyalarıyla ilgili daha fazla örnek ve detaylı bilgilere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bilgi ve İletişim

Özgün ve seçkin tasarımlarıyla müşterilerine konfor sunmayı esas alan Dessamo markamızın ürünlerini web sitemiz üzerinden inceleyebilir, merak ettiğiniz hususlar hakkında web sitemizde yer alan “iletişim” sekmesinden irtibat numaralarını arayabilir veya mail adreslerinden iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz

One Reply to “Otel Odası Dekorasyonu”

  1. Viskon kumaş nedir

    Otellerde özellikle dekor ve renkler çok önemli, ziyaretçilerinin memnun kalması o otel için en iyi reklam olacaktır.

Join the conversation

TOP