Otel Odası Dekorasyonu

Otel Odası Dekorasyonu

Otel odası dekorasyonu, otel odalarında şıklığı, kaliteyi, modernliği sağlayan en önemli ve en çok dikkat edilmesi gereken noktaların başında yer almaktadır. Otel odası dekorasyonlarında günümüzde modern çizgiler ve benzersiz tasarımlar benimsenmiş durumdadır.

Oteller, konuklar, katılımcılar, çalışanlar ve daha pek çok insanı bünyesinde barındıran kuruluşlardır. Bu nedenle her türden insanın ilgisini çekebilecek nitelikte olmalı ve doğru yerde doğru dekorasyon vurgularının yapılması gerekmektedir. Bir otelin dekorasyon tarzı hedef kitleyi belirler ve bu sayede otel ziyaretçi kapasitesini arttırabilir. Bir otelin iç tasarımı sadece modern çizgiler ve şık tasarımlardan ibaret olmamalıdır. Otel tasarımlarında gerçekleştirilen küçük detaylar bile büyük farklar yaratabilmektedir.

Oteller arasında müşterilere daha iyi hizmeti sunma yarışı risk teşkil etmektedir. Günümüzde müşteriler, otellerden daha fazla hizmet ve daha farklı tasarımlar beklemektedir. Bu nedenle müşteriler aslında farkında olmadan yüzlerce otel seçeneği arasından zevklerine, beğenilerine, isteklerine en uygun olanını seçmekte ve bunu yaparlarken otel dekorasyonları belirgin bir rol oynayarak seçici olmalarını sağlamaktadır.

İyi tasarlanmış bir otelin iç tasarımı pek çok şey aktarabilmektedir. Vurgulanan otel özellikleri konukların zihninde kalıcı bir yer edinmekte ve böylece konukların tekrar bir otel arayışı içerisine girdiklerinde kolayca tercih yapabilmesini sağlamaktadır.

Otel oda dekorasyonları yapılırken en temel nitelik otel dekorasyonunda neyin vurgulanacağı ve odak noktasının ne olacağının belirlenmesidir. Harika bir tasarım tek başına yeterli değildir. Bu nedenle harika tasarımın bir odak noktası bulunmalı ve ortamı çekici bir hâle getirmelidir. Otel dekorasyonunun tarzı, estetiği, renkleri, aksesuarları gibi detaylar odak noktası olarak kullanılabilecek niteliktedir.

Otellerin iç tasarımlarında renkler ve dekorasyon stilleri kullanılırken dikkatli bir şekilde organize edilmelidir. Renklerin psikolojide farklı anlamları vardır ve bu anlamlar kullanılan odanın yaşam alanına uygun nitelikte olmalıdır.

Otellerde aydınlatma ve gölgeler de dekorasyonları destekleyen özelliklerdir. Mavi, yeşil tonları rahatlamayı ve gevşemeyi sağladığından otel yatak odaları için idealdir. Sarı, başarının göstergesidir ve bu nedenle iş konferanslarında, toplantılarında kullanılabilir. İhtişamın rengi olan mor otel dekorasyonlarına zengin bir görünüm sunar. Koyu renkler, daha samimi ortamların kurulmasını ve sürdürülebilirlik kazanmasını sağlar. Otellerin bar alanlarında ise, bordo, mor veya gri tonları güzel görünümler sağlayabilir.

Otel odalarının güzel görünmelerinin yanı sıra işlevsel olmaları da önemlidir. Oda özelliklerinin anlaşılması ve kullanılması noktasında doğru dekorasyonların yapılmış olup olmadığı konuklar için dikkatle organize edilmesi gereken noktalardandır. Konuklar için otel odasında bulunan her nesnenin kullanımının kolay olması gerekmektedir. Form ve işlevin dengede olması ve doğru kullanılması da önemlidir.

Oturma gruplarının bulunduğu alanlar doğru ve iyi şekilde aydınlatılmalı, lobiler konukların her an hareket etmesine olanak sağlayacak kapasitede ve büyüklükte olmalıdır. Otel odaları tasarlanırken her alanın işlevinin netlik kazanması önemlidir.

Otel odalarında otel oda dekorasyonunun kendisini yansıtacak ve vurgulayacak hâle getirilmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde otel oda dekorasyonları kişiselleştirilebilir veya kişilik kazanabilir.

Otel odaları sürekli dekorasyon yenileme imkanı olmayan yerler olduklarından uzun ömürlü ve kaliteli dekorasyonlar yapılmış olması dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Otel oda tasarımlarında küçük detaylar daha minimalize hâle getirilerek ve daha basitçe işleme alınarak uzun ömürlü ve gelecek sunacak şekilde oluşturulmaktadır. Otel oda dekorasyonları hakkında daha fazla bilgi almak ve daha farklı modellere ulaşmak için Dessamo ile iletişime geçebilir veya web sitesi üzerinde gezintiye çıkabilirsiniz.

Butik Otel Dekorasyonları

Butik otel dekorasyonları, kendilerine has bir konsepte çalışan butik oteller için oluşturulmuştur. Butik oteller genel otel kavramından ayrılarak daha az müşteriye hizmet veren ve daha küçük işletmeler olarak yer almaktadır. Butik oteller, işletme sahibinin zevklerine göre dekore edilebildiklerinden daha kişiselleştirilmiş ve daha sofistike mobilyalarla dizaynlanabilmektedir. Butik otel dekorasyonlarının farklı çeşitlerine, örneklerine ulaşabilmek için Dessamo ile iletişime geçebilir veya web sitesi üzerinde gezintiye çıkabilirsiniz.

Otel Odası Tasarımları

Otel odası tasarımları, otel odalarının tasarlanmak istenildiği ve yaşam fonksiyonlarına en iyi şekilde uyum sağlayabilecek ölçüde gerçekleştirilmektedir. Oteller tasarlanırken tek bir tasarım stili kullanılmayıp farklı stiller harmanlanarak da güzel sonuçlara ulaşılabilmektedir. Bu noktada konseptin iyi belirlenmesi önemlidir. Sadece küçük değişikliklerle bile otel oda dekorasyonları değişebilmektedir.

Klasik, avangart tarzda dekorasyon stilleri, elegant dekorasyon stilleri, modern dekorasyon stilleri, country dekorasyon stilleri gibi pek çok dekorasyon stili otel dekorasyonunuzun stili olabilir.

Otel odası tasarımları ile ilgili daha fazla ve daha detaylı bilgi almak için Dessamo ile iletişime geçebilir ve web sitesi üzerinde gezintiye çıkabilirsiniz.

Otel Odası Konseptleri

Otel odası konseptleri, dinamik ve çok fazla sayıda ziyaretçinin kullanımına ayak uydurabilecek nitelikte olmalıdır. Otellerde hem samimi hem de sosyal ortamlar yaratılmasını sağlayacak konseptler kullanılması çok önemlidir. Misafirlere hitap edecek ve onları konforlu hissettirecek otel odası konseptleri sayesinde misafirlerin otelden memnun ayrılmaları sağlanır. Burada en önemli nokta doğru dekorasyon stiline uyum sağlayacak doğru konseptlerle birleşmiş otel odası mobilyalarının kullanılmasıdır. Otel odası mobilyaları ile ilgili detaylı örneklere, bilgilere Dessamo ile iletişime geçerek ulaşabilir veya web sitesi üzerinde gezintiye çıkabilirsiniz.

Lüks Otel Odası

Lüks otel odası, otellerde konaklayan misafirlerin kendilerini rahat ve konforlu hissetmelerini sağlayacak nitelikte şık, sağlam, rahat ve konforlu bir yapıda tasarlanıp imal edilen mobilyalarla oluşturulur. Lüks otel odalarında konaklayan konukların beklentileri arasında kalite en belirgin faktördür. Kalite olmadan lüks bir otel odası düşünmek mümkün değildir. Kaliteli, şık, iyi görünümlü banyolar, kaliteli aydınlatmalar, kullanışlı ve işlevsel mobilyalar olmadan lüks bir otel odası oluşturulamaz. Otellerde konaklama yapan misafirler lüks otel odalarında kalırken iyi bir uyku memnuniyeti en çok etkileyen unsurdur. İyi ve kaliteli bir yatak iyi bir uyku deneyimi sağlayabilir. Oturma gruplarının kaliteleri de odalarına girip dinlenmek isteyen konuklar için önemlidir. Geniş dolaplar da yine lüks otel odalarında konaklayan konukların en çok değerlendirdikleri unsurlardandır. Konuklara kişisellik sağlayacak ve evlerinden uzakta özel bir alan yaratacak olan mobilyaların kişisel eşyaları depolamaya uygun nitelikte olmaları gerekmektedir. Lüks otel odaları ile ilgili detaylı bilgi ve detaylı örneklere Dessamo ile iletişime geçerek ulaşabilir ve web sitesi üzerinde gezintiye çıkabilirsiniz.

Otel Mobilyası Yapan Firmalar

Otel mobilyası yapan firmalar, bu mobilyaları yaparken şıklık, konfor, kalite, sağlamlık, uzun ömürlü olma gibi faktörleri değerlendirerek tasarımlar oluşturma ve bu tasarımları imal etme noktasında görev alan işletmelerdir. Otel mobilyası yapan firmalar, günümüz dünyasında sürekli değişim ve etkileşim içinde olan dekorasyon stillerinin değişimlerini ve güncel durumlarını göz önünde bulundurarak uzun ömürlü ve kaliteli sonuçlara imza atmaktadırlar. Otel mobilyası yapan firmalar ile ilgili detaylı bilgi ve örneklere Dessamo ile iletişime geçerek ulaşabilir ve web sitesi üzerinde gezintiye çıkabilirsiniz.

Bilgi ve İletişim

Özgün ve seçkin tasarımlarıyla müşterilerine konfor sunmayı esas alan Dessamo markamızın ürünlerini web sitemiz üzerinden inceleyebilir, merak ettiğiniz hususlar hakkında web sitemizde yer alan “iletişim” sekmesinden irtibat numaralarını arayabilir veya mail adreslerinden iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Join the conversation

TOP