Otel Odası Dizayn

Otel Odası

Otel odası dizayn ve dekorasyonu otelin ağırladığı misafirleri memnun edebilmesi açısından önem taşımaktadır. Bu sebeple otel odalarının tasarımının doğru bir şekilde yapılması oldukça önemlidir. Hem müşteri memnuniyeti sağlayacak hem de otelin kalitesini belirleyecek olan tasarım ve dizayn işlemlerinin her birinin doğru ve profesyonel bir şekilde yapılması gerekmektedir. Otel odası dizaynını doğru ve şık bir şekilde yapan oteller, bir adım daha ön plana çıkabilmektedir. Konsepti ve dizaynı en şık olan otel odası tasarımları aynı zamanda müşterilerini de memnun etmeyi başarmaktadır.

Otel Odası Mobilyaları

Otel mobilyaları seçimi profesyonel destek alınarak yapılmalıdır. Mobilyaların renkleri ve odadaki eşyaların birbirine uyumu şık bir dizayn açısından oldukça önemlidir. Bunun için otel mobilyası yapan firmalar ile birlikte çalışmak katkı sağlayacaktır. Lüks otel dekorasyonu başta olmak üzere butik otel, ahşap otel ve benzer tasarımlar da sizlere bu firmalar tarafından sunulmaktadır. Seçeceğiniz tasarımlar doğrultusunda otelinizi ön plana çıkarmanız ve müşterilerinizi memnun etmeniz mümkün olmaktadır.

Otel Odası Dizaynı Nasıl Olmalıdır?

Otelodasıdizaynı odanın günlük biçilen bütçesine göre değişmektedir. Lüks otel odası ve klasik otel odası gibi birden fazla ve her bütçeye uygun otel odaları oluşturup müşterileri en maksimum seviyede tutabilirsiniz. Otel odası dizayn ederken dikkat edilmesi gerekenler ise genel olarak şu şekildedir;

 • Resepsiyon otelin girişinde ve rahatlıkla bulunabilecek bir konumda olmalıdır.
 • Doğru bir anlayış ile otelin en yalın şekilde dekore edilmesi gerekmektedir. Göz yoran gereksiz detaylardan olan unsurlardan kaçınılmalıdır.
 • Otel odası dekorasyonu ferah olmalıdır. Işık sisteminin göz yormaması ve kaliteli olması gerekmektedir.
 • Işıklandırma sistemleri otelin giriş lobisinden konaklayacağı odaya kadar hoş bir aydınlatma sistemi oluşturulmalıdır.
 • Otelin tabanı ve duvar renkleri birbirine uyumlu olmalıdır.
 • Aynalar otellerin geniş ve ferah görünmesini sağlamaktadır. Aynaları güzel bir dizayn sistemiyle yerleştirerek otelin görüntüsünün ferahlığı arttırılmalıdır.
 • Otel mobilya fiyatları ve benzer imkanlara dikkat edilmeli bu noktada kaliteden kaçılmamalıdır. Fiyat performans ürünleri, uygun fiyatlara dizayn yapmanıza imkan sağlamaktadır.
 • Otelin bar ve cafe gibi işletmelerine eşsiz dekorlar yapılmalıdır. Bu sayede dikkat çekici mekânlar oluşturulabilir ve müşterilerin keyif alması sağlanabilir.
 • Butik otel mobilyaları, otelin konseptine göre şirin ve naif seçilmelidir. Bu sayede tatlı bir iz bırakılabilir.
 • Yataklar ve mobilyalar rahat ve konforlu olmalıdır. Mekân içerisinde kullanılan mobilyalar birbiriyle uyumlu olmalıdır.
 • Otel mobilyası ve yatakları hızlı temizlenebilir ve kir tutmayacak şekilde seçilmelidir. Ayrıca yatakların konfor düzeyi de büyük önem taşımaktadır.
 • Otel odası dekorasyonu için bu hizmeti veren firmalar ve profesyonel mimarlar ile görüşme yapmak hem işinizi rahatlatacak hem de olumlu bir katkı sağlayacaktır.

Yukarıdaki adımlara dikkat ederek otel odası dizayn oluşturabilir ya da bunun için firmalardan destek alabilirsiniz.

İletişim

Join the conversation

TOP