Soyunma Dolabı

Soyunma Dolabı

Soyunma dolabı, hamam, spor salonu, çeşitli işletmeler ve birçok alanda kullanılır. Dolapların içerisine giysi ve özel eşyalar koyulmaktadır. İçerisine, iş kıyafeti, günlük kıyafetler, iç çamaşırları ve benzeri eşyalar da koyulabilir. Bu dolap modelleri, genellikle işletmelerde sık kullanılan eşya kategorisindedir. Soyunma dolaplarının modelleri ve bazı özellikler katılarak tasarlanmıştır. Bu çeşitlilik, dolapların malzeme yapılarına bağlı olarak farklılık gösterir.

Soyunma dolaplarınınüretim malzemeleri arasında; plastik, ahşap ve çelik soyunma dolabları seçenekleri vardır. Arzuya göre kilit sistemli dolap seçeneklerini tercih edebilmek de mümkündür. Fakat kilit özellikli dolaplar, kullanım alanları ve türüne bağlı olarak sınıflara ayrılır. Genellikle kilitli dolaplar, spor salonları ve işletmelerde işe yarayan eşyalardır. Çünkü dolap içindeki eşyaların güvenli bir şekilde saklanması için kilit sistemli dolaplar tercih edilir.

Soyunma Dolabları Modelleri

Soyunma dolabı modelleri, hizmet sektörüne göre imal edilmektedir. Dolapların hangi sektörde kullanılacağı, dış görünümünü de etkileyen bir durumdur. Aynı zamanda boyutları da dolabı kullanan kişi sayısına göre tasarlanır. Bu sebeple soyunma dolabı imalatı tasarımındakullanılan malzemeler, sektörlere özel olarak seçilir. Çelik malzemelerle üretilen dolapların sektörel genişliği oldukça fazladır. Piyasada da en sık tercih edilen soyunma dolaplarından bir tanesidir.

Çelik soyunma dolaplarının kullanım ömürleri diğer dolaplara oranla daha uzundur. Bu nedenle çoğu sektörde çelik malzemeli dolaplara sık rastlanır. Tercihe göre 2’li soyunma dolabı ya da daha büyük dolap seçimleri ihtiyaçlar doğrultusunda yapılır.

Soyunma Dolabı Kullanım Alanları

Soyunma dolabı kullanım alanı en geniş olan işletme eşyalarından bir tanesidir. Çünkü üzerindeki kilit sistemi sayesinde, personellerin özel eşyalarını rahatlıkla saklayabilmelerine yardımcı olur. Bu durum ise olası hırsızlıkların önüne geçmeye ve güvenli kullanımlara ortam hazırlar. Kullanım amaçları ve kullanılacak mekan dikkate alınarak 8’li soyunma dolabı ya da daha küçük modeller tercih edilebilir.

Soyunma dolaplarının kullanım alanları ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Okul,
  • Dershaneler,
  • Şantiye ya da fabrikalar
  • Yurtlar,
  • Askeriyeler,
  • Spor merkezleri,

Yukarıdaki sıralanan yerler, soyunma dolaplarının kullanım alanlarından birkaç örnektir. Kullanılan mekânlara göre soyunma dolabları ahşap ya da çelik malzemelerden tercih edilebilir.

Soyunma Dolabları Fiyatları

Soyunma dolabları farklı imalat yapılarıyla tasarlanan ve işletmeler için gerekli olan eşyalardır. Genel olarak fiyat oranları; dolap boyutu, dayanıklılık, kullanılan malzemeler ve özel işçiliklere bağlı olarak farklılık gösterir. Soyunma dolaplarının işlevsel ve kullanışlı olması da önemli bir konudur. Bu nedenle ürünlerdeki işlevsel tasarımlar, fiyatlara etki edecektir.

Piyasada yer alan MDF Soyunma Dolabları Fiyatları ise MDF malzemenin kalitesine göre değişir. Soyunma dolaplarının malzeme yapısı her ürün için aynı değildir. Kalite farklılıkları, soyunma dolabı satın alırken, fiyatları etkileyen konular arasındadır. Dolayısıyla kaliteli, işlevsel ve boyut olarak büyük olan dolaplar fiyat olarak daha yüksek olacaktır. Soyunma dolaplarının seçimini ise bu özelliklere uygun olarak yapmak önemlidir.

İletişim

Join the conversation

TOP