Toplantı Odası Koltukları

 

Toplantı Odası Koltukları birçok kurum ve firma için oldukça önemlidir. Özellikle toplantı alanlarında kullanılan mobilyalar büyük önem taşır. Katılımcı, öğrenci, müşteri veya çalışan konforunu ön planda tutanlar genelde ekstra hassaslık sunan koltuk seçeneklerine yönelir. Çalışma şekli ve ortamına bağlı olarak toplantı odasında kullanılan koltukların özellikleri değişiklik gösterebilir. Toplantı odasını sık kullanmayan ve şıklığı göz önünde bulunduran kullanıcılar için ahşap detaylar barındıran ürünler iyi bir tercih olabilir. Ahşap koltukların sıcaklığı ile bulunduğunuz alana daha samimi bir rütuş yapabilirsiniz. Toplantı odasında tek tip ve sade bir görünüm arıyorsanız ahşap koltukların rengi ile ortamdaki renkler arasında uyum sağlayabilirsiniz.

Toplantı odaları, çalışanların fikir üretmeleri ve en iyi şekilde kendilerini ifade edebilecekleri ortamı sağlayan yerlerden biridir. Bu sayede, çalışanların üretkenliği artar ve iş verimliliği yükselir. Çalışma ortamlarının en güçlü yapı taşlarından biri beyin fırtınasıdır. Ekibinizin gelişimini sağlamak ve iş sürecinizi hızlandırmanın yolu ise toplantı odalarının kullanışlığıdır. Çalışanlarınız ile beyin fırtınası gerçekleştirebileceğiniz ve potansiyel iş ortaklarınız ile süreçleriniz hakkında konuşabileceğiniz orta büyüklükte bir toplantı odası amacınızı gerçekleştirmek için idealdir. Toplantı odalarının dekorasyonu ve ışık sistemi misafirleriniz için etkileyicidir çünkü aydınlık toplantı odaları dikkatinizi dağıtmayı engeller. Oda da dikkatinizi dağıtacak abartılı eşya olmadan, sade bir şıklık sizin için uygundur. Özellikle toplantı koltukları katılımcılar için büyük önem taşır.

Genel olarak toplantı odasında kullanılacak masa ve koltuk gibi ürünlerde ergonomik yapı her zaman ön planda tutulmalıdır. Uzun ya da kısa süreli kullanımlarda dahi koltukların konforlu olması dikkat edeceğiniz detayların başında yer alacaktır. Etkili bir sunum ve toplantı için herkes ortam koşullarının kusursuz olmasını ister. Masa ve koltuk gibi önem taşıyan malzemeleri seçerken pek çok detayı göz önünde bulundurmanız gerekir. Özellikle seçtiğiniz koltuk ahşapsa ayaklarına ve destek bölgelerine ekstra dikkat edebilirsiniz. Sırt ve bel konforu için seçtiğiniz koltuğun ergonomik olmasına özen gösterebilirsiniz.

Toplantı Odası Koltukları

Çalışma ve okul ortamında konfor alanını sağlayan en önemli malzemelerin başında masa ve koltuklar yer alır. Toplantı ya da uzun süreli çalışmalar için kullanılan koltukları seçerken her kullanıcının dikkat ettiği farklı unsurlar vardır. Kusursuz bir kullanım için öncelikle koltukların beklentinizi karşılıyor olması gerekir. Toplantı için koltuk seçerken doğru oturuşu sağlayan ürünler tercih etmek oldukça önemlidir. Doğru oturuş pozisyonuna uygun koltuk olmadığında uzun süreli kullanımlarda bazı rahatsızlıklar meydana gelebilir. Koltuğun kişinin boyuna uygun hale gelebilir yapıda olması konforlu bir kullanımın ilk adımlarındandır. Bu nedenle toplantı koltuğu seçimlerinde ayarlanabilir özellik sunan ürünlere yönelmeniz daha doğru olacaktır. Toplantı odalarında kullanılan koltuk ve masa gibi unsurların ortam bütünlüğüne uyum sağlaması pek çok kurum veya firma için önemlidir.

Toplantı salonlarını sadece toplantı amaçlı kullanmak ortamın daha etkin olarak kullanılmasını sağlamak için büyük önem arz eder. Bu sebeple makam takımı gibi eşyalarınızı bu odanın dışında farklı bir odada tutmanız daha sağlıklı olacaktır. Bunun yanı sıra makam takımının toplantı esnasında rahatsızlık vereceğini de düşünürsek pek verimli bir toplantı geçiremeyeceğini söyleyebiliriz. Toplantı esnasında katılımcıların, iş ortaklarınızın ya da çalışma arkadaşlarınızın daha rahat olması için toplantı masası etrafında bulunan çalışma koltuğu açısından sorun yaşamamasını sağlamanız gerekiyor. Hal böyle olunca daha ergonomik ve oturulduğunda terletmeyen toplantı odası koltukları tercih etmenizi öneriyoruz. Her açıdan verimli bir toplantının ve en ideal toplantı salonu dizaynının bu şekilde gerçekleştirilebileceğini söyleyebiliriz. Hepsini bir kenara bıraktığımızda koltukların ergonomik bir tasarıma sahip olması toplantı masası etrafında bulunan kişilerin birbiriyle daha rahat etkileşim kurmasını sağlayacaktır. O halde kesinlikle sandalye seçiminde dikkatli olunması gerektiğini söylemek faydalı olacaktır.

toplantı odası koltukları

Toplantı odaları diğer çalışma alanlarına göre biraz daha hareketlidir. Masa, koltuk gibi ofis mobilyalarının yerleri çoğu zaman değişebilmektedir. Bu nedenle bu odanın mobilyalarının hafif, kolay taşınabilir şekilde tercih edilmesi sağlıklı olacaktır. Kaliteli ofis mobilyaları, kullanışlı tasarımları ve sundukları konfor ile toplantıya katılanların rahat etmelerini ve toplantıya odaklanmalarını kolaylaştıracak, dayanıklı yapıda oldukları için de uzun yıllar kullanılarak sizi ekstra masraftan kurtaracaktır. Saatler süren uzun uzadıya toplantılar söz konusu olduğunda bunu düşünerek toplantı odası için sandalye ve koltuk seçiminizde vücuda göre ayarlanabilmesine, konforlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Toplantı odaları sıkıcı ve resmi yerler olmak zorunda değiller. Kullanılacak masa ve duvar aksesuarları ile katılımcıların göz zevkine hitap eden toplantı odaları, katılımcılara hoş bir ortam vaat etmektedir. Toplantı odalarında dikkat dağıtmayacak ancak estetik bir görünüm sağlayacak birkaç obje de, odanın niteliğini arttıracaktır.

Özetlemek gerekirse toplantı odalarının dekorasyonundaki en önemli mobilya, toplantı masası ve toplantı koltuklarıdır. Günümüzün modern toplantı masaları son derece fonksiyonel ve teknolojik donanımlarla tasarlandığı için çalışanlara kolaylık sağlayacak çeşitli detaylar barındırmaktadır. Örneğin, masa üzerinde kapaklı elektrik kanalı, çalışanların tüm elektrikli ekipmanlarını çalıştırmak ve şarj etmeleri için kolaylık sağlamaktadır. Teknik avantajlar dışında, toplantı odanızdaki alanı daha verimli ve çok yönlü kullanmak isteyenler için, İç içe ve simetrik ayakların üzerine katlanabilir kapaklar ile tasarlanan toplantı masaları, katılımcı sayısına göre ayarlanarak, hem kalabalık hem de daha az katılımcısı olan toplantılar için kullanıma uygundur. Toplantı koltukları da en az masa kadar önem taşımaktadır. Uzun saatler süren toplantılarda, katılımcıların ergonomik konforu için, özellikle ortopedik tasarımlı, deri olmayan, file gibi hava geçiren kumaşların kullanıldığı, istenilen yükseklik, yön ve uzaklığa göre ayarlanabilen toplantı odası koltukları tercih edilmesi, toplantı odanızın dekorasyonunu temelden etkileyecek bir noktadır.

Dessamo Hakkında

Sektöründe 15 yıldır hammadde girişinden ürünün sevkine kadar, değişmez bir kalite anlayışı ve toplam kalite yönetimi felsefesiyle hareket eden Dessamo, tüm bu planlamalarında tek bir duyguyla hareket etmekte ve faaliyetlerini sürdürmektedir. Ürettiği ürünlerinde son derece estetik bir tarzı en hızlı ve uygun şekliyle müşterisi ile buluşturmayı amaçlayan firmamız, ürün kalitesini Dessamo’ya yakışır düzeyde sorgulamakta, tüm bu yapısı gereği kaliteyi üretimin bir sonucu değil bir başlangıcı olarak görmekte ve bu anllayış çerçevesinde tüm üretimini yönlenmektedir. Mekan, estetik, kullanıcı ve ürün arasındaki ilişkiyi ‘fayda’ anlayışı ile harmanlayarak geleceğin ofislerini tasarlıyoruz. Yenilikçi, paylaşımcı, duyarlı ve öğrenmeye açık bir şirket olarak, insani değerlerinden ödün vermeden sektörde farkı hissettiren küresel markalar arasındaki yolumuza devam ediyoruz. Zamanın ve mekânların değişen ihtiyaçlarını takip ediyor, gelip geçici trendlerden uzak durarak yalın ve faydalı ürünler tasarlıyoruz. Pazarlama yapısı içerisindeki gelişimini de son derece ciddi bir boyuta getirmiş olan Dessamo bu gelişimini sizlerden aldığı güç ve inançla artırarak sürdürecektir.

Çalışma Prensiplerimiz

İnsan Odaklı Yaklaşım: Kimliğimizin, hizmetlerimizin, tasarım anlayışımızın ve ürünlerimizin temeli, özümüz; insan.

Satış Yönetimi: Müşterilerimizi dinliyor, deneyim ve ihtiyaçlarından öğrendiklerimizle daha iyi hizmet üretiyoruz.

Tasarım: Zamanın ve mekânların değişen ihtiyaçlarını takip ediyor, gelip geçici trendlerden uzak durarak yalın ve faydalı ürünler tasarlıyoruz.

Kalite: Kalite ve Çevre Yönetim Sistemlerimizi, uluslararası standartlara uygun şekilde belgelendirip, sürekli iyileştiriyoruz.

Üretim: Çevreye duyarlı malzemeler kullanıyor; teknolojiyi ustalıkla birleştirip, enerji ve hammaddeyi en verimli şekilde tüketiyoruz.

Sevkiyat: Siparişleri aldığımız andan itibaren en hızlı şekilde kullanıcılarıyla buluşturmak için çalışıyoruz.

Join the conversation

TOP