Yönetici Masaları

Yönetici Masaları

Yönetici Masaları bir ofis ya da makam için en önemli unsurlardan birisidir. Odadan içeriye bir müşteri, ilgili ya da herhangi bir kişi girdiği zaman ilk dikkat edilen unsur masa olacaktır. Bu sebeple odanın en önemli unsuru yönetici masası olarak kabul edilebilir.

Ofis Mobilyaları Nelerdir?

Günümüzde gerek özel sektör gerek kamu kuruluşlarının ofis mobilyaları ihtiyacı bulunmaktadır. Tabiiki ofis mobilyaları yapılan işin niteliğine göre değişmektedir. Yapılan bir dizi saha araştırması, ofisin iç dizaynının hitap ettiği kitle üzerinde oldukça büyük bir etkisi olduğunu göstermektedir. Yani ofisin dizayn edilişi müşteri memnuniyetinden satış rakamlarına kadar birçok alanda etki göstermektedir.

Ofis mobilyaları, ofis masası, sandalyeler ya da koltuklar, dekoratif objeler olarak sıralanabilmektedir. Bu mobilyalar temel nitelikte olup her ofis işlerlik gösterdiği alanla alakalı değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin bir okul müdürü ofisinin odasında bir kütüphane de bulunabilirken, halkla ilişkilerle alakalı bir alanla insanların gözüne hitap eden tablolara yer verilebilir. Aynı zamanda objeler de temadan temaya fark gösterir. Mesela yönetici makam takımları yöneticinin niteliğine ve hitap ettiği kitleye göre farklılık gösterir. Kamu kuruluşlarında daha ziyade standart masa takım ve renkleri kullanılırken özel sektörde müşteri odaklı modern yönetici masaları kullanılmaktadır. 

Yönetici Ofisleri

Bir kurum ya da kuruluşun en önemli mekanlarından biri yönetici ofisleridir. Bu sebeple en iyi dizayn edilmesi gereken yerlerden biri de bu ofislerdir. Bu ofisler göz yormayacak kadar basit ve saygı uyandıracak kadar iyi dekore edilmiş olmalıdır. Özellikle saygınlık kazanmak için ofis içerisinde bulunan yönetici masaları, yönetici koltuğu çok dikkatle seçilmelidir. Mümkünse bir iş mimar ve tasarımcıdan da destek alınmalıdır.

Bir ofisi dizayn etmenin çok maliyetli olduğuna dair genel inanışın aksine düşük maliyetle güzel bir ofis tasarlamak da mümkündür. Çünkü önemli olan çok pahalı mobilyalar almak değil modern ve düzenli bir görüntü oluşturmaktır. Örneğin yönetici masası fiyatları mağazadan mağazaya değişiklik gösterebilmektedir.

Yönetici Ofis Mobilyaları Nasıl Olmalı?

Ofis mobilyaları normal bir ev mobilyasından çok daha dikkatli seçilmelidir. Mümkünse ofisin bulunduğu konuma, vermiş olduğu hizmete, ofisin metrekaresin göre özel tasarlanmalıdır. Yönetici masaları, sandalyesi, olacaksa kitaplığı ofise göre seçilmelidir. Katalogda güzel görünen bir eşya ofise koyulduğunda aynı şekilde görülmeyebilir. Ya da masanın boyutu ofis ile uyuşmayabilir. Bu sebeple de yapılması gereken ofise mobilya alırken ölçüm yapılmasıdır. Yönetici masası ölçüleri katalogda belirtilmiştir. Eğer ofisin boyutuna ve tasarımına uygun olacaksa o şekilde satın alma işlemi gerçekleşmelidir.

Renkler de ofis mobilyaları seçiminde oldukça önemlidir. İnsanın içini karartacak renkler yerine ofisin boyutunu büyütecek, ferahlık sağlayacak renkler tercih edilmelidir. Ayrıca yeni tasarım modelleri çerçevesinde ofis 2 3 farklı renge de boyanabilir. Yöneticilerin ofislerinde oturma düzeni de dikkatli gerçekleşmelidir. Gelenler için ikişer koltuk yerleştirilmelidir. Ayrıca gelen kişi sayısının daha fazla olması durumları için sandalye de ofiste olması gereken mobilyalar arasındadır.

Join the conversation

TOP